۹ نکته برای بهبود تجربه خرید آنلاین

در خصوص خرید آنلاین همیشه رقابت هست. مشتریان شما باید احساس  خوبی از تجربه خرید در سایت شما داشته باشند.

کاربران با توجه به وب سایت‌های زیادی که در زمینه خرید آنلاین فعالیت می‌کنند همیشه انتخاب‌های دیگری هم دارند، پس چکار کنیم که آن‌ها را دوباره به وب سایت خودمان برگردانیم؟ این ۹ نکته را مدنظر قرار دهید تا تجربه خرید آنلاین سایت را بهبود ببخشید.

1. توصیه برای خرید
خیلی اوقات کاربران کالایی را آنلاین سفارش می‌دهند که خاص باشد یا حداقل چیزی نباشد که معمولاً می‌خرند. سعی کنید از مشتری بپرسید که دنبال چه می‌گردد و آن را برای چه کسی می‌خواهد.

2. از بازاریابی جغرافیایی استفاده کنید
سعی کنید پیشنهادهای شما به مشتری بر اساس موقعیت باشد مثلا میتوانید به کسی که در حال حاضر در یک منطقه سردسیر زندگی می‌کند پیشنهاد چکمه برفی بدهید. از بازاریابی جغرافیایی (geo marketing) استفاده کنید تا دریابید مشتری‌تان کجاست و اقلامی را نشانش دهید که ممکن است به دنبالش باشد.

3. انجام تست‌ برای فرآیند خرید آنلاین
به عنوان مشتری کل فرآیند خرید را از ورود به سایت تا انتخاب محصول، خرید و ارسال را به صورت کامل تست کنید و خطاهای سایت را پیدا کنید. وجود خطا باعث می‌شود یک مشتری نتواند به شما اعتماد کند و درنتیجه بدون خرید سایت را ترک کند. می‌توانید از یک تست کننده برای این کار کمک بگیرید.

4. نقطه حساس در فرآیند خرید
بسیاری از مشتریان اجناس را در سبد خرید مجازی‌شان می‌گذارند، سپس بدون تکمیل خرید از سایت خارج می‌شوند. حتی اگر سایت را ترک کرده باشند آن اجناس همچنان پتانسیل خرید دارند. داده‌های سایت را تحلیل و بررسی کنید و ببینید کجا و کِی مشتریان خارج می‌شوند. سپس می‌توانید به فکر بهبود محصول یا خدمات باشید تا بهتر فروش بروند.

5. امکان بررسی محصول و مقایسه
فروشگاه آنلاین به قسمتی جهت بررسی محصول و مقایسه محصولات مشابه نیاز دارد.نقد و بررسی محصول بخش بزرگی از این کار است زیرا مشتری به تجربهٔ یک مشتری دیگر اعتماد خواهد کرد. بسیار از مشتریان با استفاده از همین نقدها  و مقایسه‌ها تصمیم نهایی خود را جهت خرید می‌گیرند.

6. موجودی را همیشه به‌روز نگه دارید
هیچ‌چیز ناامیدکننده‌تر از این نیست که دنبال محصول خاصی بگردی و ببینی ناموجود است. اگر مشتری به صفحهٔ محصول ناموجود برود، می‌توانید یک پاپ آپ (صفحهٔ بازشونده) یا پیام درون برنامه‌ای نشانش دهید. با این پیشنهاد که به مشتری اطلاع دهید که چه زمانی دوباره این محصول را می‌آورید. این کار راه بسیار خوبی برای ایجاد اعتبار تجاری است و درنتیجه فروش‌های بالقوهٔ بیشتری به هنگام آوردن دوباره آن محصول دارید.

7. پشتیبانی را بر عهده خود مشتری بگذارید
وقتی نظرسنجی می‌شود، اغلب مشتریان می‌گویند نمی‌خواهند با شماره پشتیبانی تماس بگیرند یا از چت زنده برای دریافت پاسخ سؤالات اساسی‌شان استفاده کنند. بیشتر ترجیح می‌دهند بتوانند خودشان اطلاعات موردنظرشان را پیدا کنند. منطقی است، زیرا مشتریان منتظر ماندن برای وصل شدن به بخش پشتیبانی را اتلاف وقت می‌دانند. پس برای هر محصول اطلاعات جامعی در سایت ارائه دهید تا آنچه لازم دارند بیابند.

8. محتوایی بنویسید که راحت خوانده و فهمیده شود
اشکالات گرامری و املایی خواندن محتوا را دشوار می‌کند و هیچ مشتری‌ای رغبت ندارد توضیحات محصول را رمزگشایی کند. اگر در دستور زبان ضعیف هستید یا احساس می‌کنید باید مهارت‌هایتان را بهتر کنید، سریعتر این کار را انجام دهید.

9. مدت‌زمان بارگیری سایتتان را بهبود بخشید
مشتریان انتظار دارند سایت در کمترین زمان ممکن بارگیری شود. اگر این زمان طولانی باشد پس شما انتظار آنها را برآورده نمی‌کنید و ممکن است به سایت دیگری بروند. زمان بارگزاری وب سایت را بهبود ببخشید.

از این ۹ نکته برای بهینه‌سازی فروشگاه آنلاینتان استفاده کنید

به یاد داشته باشید تغییرات کوچک تفاوت‌های بزرگ ایجاد می‌کند
Tags

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مقالات بخش طراحی و بهینه سازی سایت

سفارش سئو وب سایت

به دنبال یک راهکار سریع برای حضور در گوگل هستید؟

کمک می‌کنیم که با کمترین هزینه بالاتر از رقبای تجاری خود قرار بگیرید.
برای مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید!

درخواست مشاوره سئو آشنایی با سئو
سفارش طراحی وب سایت

به دنبال یک طراحی سایت مناسب می‌گردید؟

نیازهای شما را می‌شناسیم و با کمترین هزینه و سرعت بالا طراحی می‌کنیم.
برای سفارش طراحی یا مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید!

درخواست طراحی وب آشنایی با طراحی سایت