سئو تضمینی حقیقت یا رویا

آیا تضمین می‌کنید که وب سایت من به رتبه یک دست پیدا کند؟ چه زمانی به رتبه مورد نظر خواهم رسید؟ بعد از انجام سئو آیا تضمین می‌کنید که وب سایت من در این رتبه باقی بماند؟

قبل از اینکه به سوالات بالا و بسیاری سوالات دیگر که از متخصصان سئو پرسیده می‌شود جواب دهیم اجازه بدهید اول ببینیم که ساز و کار سئو به چه شکلی است؟

موتورهای جستجو چگونه کار می‌کنندبخوانید: قسمت 1: موتورهای جستجو چگونه کار می‌کنند

شعار سئو تضمینی همواره مشوقی برای جذب مشتریان بوده همچنین در گذشته زمانی که مشخص شد که الگوریتم گوگل بر اساس پیج رنک کار می‌کند مدتی برای افزایش سریع رتبه سئوی سایت استفاده می‌شد با ایجاد تعداد زیاد بک لینک به سایت با یک استراتژی خاص، هر چند که در حال حاضر گوگل اهمیت پیج رنک را به حداقل رسانده و از الگوریتم‌های پیشرفته ای برای شناسایی بک لینک های تقلبی استفاده می کند اما این موارد باعث شد که واژه سئوی تضمینی رفته رفته به عنوان یکی از خواسته‌های مشتریان تبدیل شود بدون اینکه شناخت درستی از واقعیت ماجرا داشته باشند.

گوگل دشمن سئوی تضمینی است

با مطالعه راهنمای رسمی گوگل برای انتخاب متخصص بهینه سازی به جمله‌ای برخواهید خورد با این مضمون که از کسانی که که وعده تضمین رتبه وب سایت شما را می‌دهند یا ادعای داشتن رابطۀ خاص با گوگل را دارند، دوری کنید. گوگل قصد دارد به کاربران بگوید که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت با هیچ شرکت، فرد و یا موسسه ای همکاری مستقیم ندارد.

هیچ فردی (حتی خود گوگل) نمی تواند رتبه وب سایتی را در نتایج جستجو تضمین کند.

نحوه نمایش کلمات جستجو شده و رتبه بندی گوگل یکسان نیست

بطور مثال اگر شما عبارت مشاوره سئو را در تهران جستجو کنید نتایج وب سایت های صفحه اول با آنچه که در شهر دیگری مانند شیراز نمایش داده می‌شود متفاوت است. حالا اگر وارد اکانت خود در گوگل بشوید و همین عبارت را دوباره جستجو کنید خواهید دید که نتایج باز هم متفاوت خواهند بود. در واقع گوگل با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر و سوابق جستجوی او بهترین گزینه ها را نمایش می‌دهد.

رتبه بالا به تنهایی فاکتور خوبی برای سنجش عملکرد سئوی وب سایت نیست

هدف شما از داشتن رتبه بالا چیست؟ مگر غیر از این است که می‌خواهید بازدید کننده بیشتری داشته باشید تا خدمات یا کالای خود را به آنها معرفی کنید؟ حالا تصور کنید که اگر محتوای مناسبی نداشته باشید کاربران به محض ورود به سایت شما آن را ترک کنند و یا تجربه کاربری خوبی نداشته باشند در عمل چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بله درست حدس زدید کم کم رتبه خود را از دست خواهید داد.

معیار سنجش یک سئوی خوب، افزایش ترافیک سایت و تبدیل کاربر از بازدید کننده به مشتری است.

تضمین برای آنچه که در اختیار ما نیست

سئو و بهینه سازی سایت به عوامل و فاکتورهای متعددی وابسته است که همواره در حال تغییر و بروزرسانی هستند. از طرف دیگر قدرت وب سایت‌های رقیب هم بر نتایج جستجو تاثیر دارد یعنی ممکن است که شما در زمینه سئو خوب کار کنید اما رقیب شما بهتر کار کند. مهمتر از همه تضمین یک امر به معنای تعهد به انجام کاری است که در کنترل ماست اما آیا الگوریتم رتبه بندی گوگل در کنترل ماست؟ خودمان را گول نزنیم هیچ تضمینی در کار نیست!
یک متخصص سئوی خوب تنها می تواند اصول و نکات استاندارد سئو را در وب سایت شما پیاده کند و به شما آموزش دهد که چگونه محتوایی مناسب تولید کنید.

نتیجه گیری

بررسی مساله سئوی تضمین کمی پیچیده است به شما به عنوان مالک کسب و کار و مشتری سئو پیشنهاد می‌کنیم پیش از آنکه برای انجام سئو اقدام کنید درباره سئو تحقیق کنید سعی کنید با شخص یا شرکتی قرارداد ببندید که استراتژی شفافی را به شما پیشنهاد می‌دهد، شناختی صحیح از علم روز سئو و آخرین تغییر الگوریتم‌های سئو دارد، روشی استاندارد را بکار می‌برد، گزارش‌های دقیق و مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد و در آخر تجربه این کار را دارد.

Tags

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مقالات بخش طراحی و بهینه سازی سایت

سفارش سئو وب سایت

به دنبال یک راهکار سریع برای حضور در گوگل هستید؟

کمک می‌کنیم که با کمترین هزینه بالاتر از رقبای تجاری خود قرار بگیرید.
برای مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید!

درخواست مشاوره سئو آشنایی با سئو
سفارش طراحی وب سایت

به دنبال یک طراحی سایت مناسب می‌گردید؟

نیازهای شما را می‌شناسیم و با کمترین هزینه و سرعت بالا طراحی می‌کنیم.
برای سفارش طراحی یا مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید!

درخواست طراحی وب آشنایی با طراحی سایت